Kupujete auto nebo motorku? Co Vás čeká?

Napsal Horák & Skalický (») ve středu 19. 11. 2014 v kategorii Pro řidiče a řidičky, přečteno: 566×

Budete-li kupovat auto, motorku, náklaďák či traktor nebo jiné motorové vozidlo, čeká Vás několik úkonů, které budete muset absolovat. Zde uvádíme příklad nejběžněji kladených dotazů našich klientů.


Co vše potřebuji pro zdárný zápis vozidla do registru vozidel ?

  • Nabývací titul (např.: kupní smlouva, faktura autosalonu, nabytí vozidla v dědickém/rozvodovém řízení, darovací smlouvu apod.)
  • Velký technický a malý technický průkaz, emisní potvrzení
  • Zelenou kartu - doklad o pojištění podle zák.č. 168/1999Sb. - § 1 odst. 2 a násl.
  • Mít platnou STK

Kupuji vozidlo, musím jít na STK?

Ano, v případě, že se nejdná o nové vozidlo kupované z autosalonu (zde pro zápis do registru vozidel ČR stačí "nabývací titul" - faktura. V Ostatních případech musíte z STK získat "evidenční kontrolu", kdy Vám pak STK vystaví protokol o provedené kontrole. Evidenční kontrola neznamená provedení celé technické kontroly a emisní zkoušky, jedná se o administrativní úkon. Kvalitně v Opavě Vás obslouží OP KONTROL s.r.o. OPAVA, viz webový odkaz :http://www.stkopava-opkontrol.cz/ (Těšínská 37, v areálu TQM)

Kde sjednám nejlepší pojištění pro mé vozidlo?

Vše na jednom místě: STK + pojištění vozidel v areálu STK TQM OPAVA, http://fb.com/pojistenivozdelopava = výběr cen a kvality z 10 pojišťoven, započítáváme bonusy, vracíme přeplatky, měníme pojišťovny, řešíme bouračky a pokuty za nepojištěná vozidla z České kanceláře pojistitelů, řešíme další sounáležitosti spojené s pojištěním vozidel. Zhlédněte například další naše články na některé a často kladené dotazy našich klientů:


A mnoho dalších odborných informací a doprovodných služeb zdarma pro Vás. Tísice našich klientů už služeb využívá, staňte se také našimi klienty. Jsme také na Facebooku a Twitteru : http://fb.com/usporypenez nebo http://fb.com/pojistenivozidel nebo http://twitter.com/AutaOpava . Další odborné služby jsou našim klientům k dispozici také na : http://fb.com/energetickaporadnaopava či http://fb.com/opavasit .


Kdy musím mít uzavřeno platné pojištění - tzv. povinné ručení?

Na místně příslušném registru vozidel před zápisem musíte doložit doklad o pojištění, což je platná zelená karta, jejíž počátem může být nejdéle shodný s dnem, kdy žádáte o zápis vozidla do registru. Jinak Vám vozidlo do registru nezapíší.

Musím měnit RZ (SPZ) ?

V případě nákupu vozidla ze stejného kraje Vám RZ může zůstat za předpokladu že není poškozená. Pokud budete vozidlo kupovat u jiného kraje, než máte trvalý pobyt jako nabyvatel, registr vozidel Vám přidělí novou RZ. Můžete si také za poplatek RZ vyměnit sami na vyžádání u registru při přihlášení vozidla.

Jak a kde mají v Opavě otevřeno?


A jak to bude s přepisy vozidel od 1.1.2015 ?

Novela zákona přináší některé významné změny v dosavadních zvyklostech. Seznamte se s novými postupy ZDE.


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a dvě